IHL: HK LedX CELJE : Team CROATIA SELECT – Celje, 8. 10. 2022

V soboto, 8. 10. 2022 so Celjski hokejisti gostili njihovo prvo tekmo lige IHL v sezoni 2022/23, njihov nasprotnik je bil Team Croatia Select.
V golu sta začela pri domačih #81 Jakob Brandner in pri ekipi Hrvaške #1 Teo Lončar Janjatović.
Že v prvi minuti je zadetek dosegel igralec Celja #10 Nejc Kastelic (podaja #91 Rok Kolar in #17 Gal Sodja Zalokar) in s tem Celju zagotovil prvo vodstvo.
V 8. minuti je na podajo #29 Jana Flajsa gol zadel kapetan celjskega moštva #14 Miha Mercina za 2:0.
Sledila je izključitev na strani Hrvaške ekipe, igralca #7 Bruno Fičur.
Na 3:0 je vodstvo celjske ekipe povišal igralec #16 Mikus Mintautiškis, podala sta #91 Rok Kolar in #12 Denis Golynskii.
V 18. minuti so Hrvati znižali vodstvo Celjanov na 3:1 – zadel je igralec #12 Filip Kašperk na podajo #19 Nikole Kramarića.
V zadnji minuti prve tretjine je na kazensko klop sedel igralec Hrvaške, #19 Nikola Kramarić.
Tako kot se je prva tretjina zaključila so drugo tretjino tudi nadaljevali – sledila je ponovna izključitev na strani Hrvaške, igralca #23 Borna Filipovića.
V 38. minuti je k rezultatu 3:1 še en zadetek dodal igralec #16 Mikus Mintautiškis (podala sta #9 Jure Sotlar #29 Jan Flajs.
Tretja tretjina se je ponovno pričela z izključitvami, tokrat 2x na strani Celja: igralca #33 Žan Flajs in #18 Simon Brandner, nekaj sekund za Brandnerjem pa je sledila še izključitev na Hrvaški strani, igralca #6 Luke Kramarića.
V 55. minuti je na zahtevo Celja sledil time-out.
V koncu tekme so sledile še 2 izključitvi: na domači strani igralec #15 Luka Štebih in na strani ekipe Croatia select #8 Fran Završki.
Končni rezultat je bil 4:1 za domačo ekipo Celja.