IHL: HK LedX CELJE : HK VOJVODINA – Celje, 4. 2. 2023

Zadnjo tekmo rednega dela so Celjani odigrali v domači dvorani Celje proti HK Vojvodina.
V golih sta začela pri Vojvodini #20 Akim Padalista in pri Celju #81 Jakob Brandner.
Prvi gol je padel v 6. minuti – za Celje je zadel #9 Jure Sotlar, podal mu je #16 Mikus Mintautiškis.
Tudi drugi gol je pripadal ekipi Celja, v 17. minuti je zadel #16 Mikus Mintautiškis, podala sta #21 Jakob Bernard in #9 Jure Sotlar.
V zadnji minuti 1. tretjine je sledila še izključitev na strani Vojvodine, igralca #11 Dušana Grkovića.
Tudi druga tretjina se je začela z veseljem Celjanov. Za 3:0 je zadel #33 Žan Flajs, podala sta #9 Jure Sotlar in #12 Denis Golynskii.
4. gol za ekipo Celja je dosegel #10 Nejc Kastelic (brez podaje).
V 23. minuti je sledila izključitev na strani Vojvodine. Na kazensko klop je sedel #25 Bojan Đorđević.
Igro z igralcem več so Celjani uspešno izkoristili in tako še povišali vodstvo na 5:0 (zadel je ponovno #9 Jure Sotlar, podal je #12 Denis Golynskii).
V 24. minuti je ekipa Vojvodine zaprosila za time-out.
V 34. minuti se je trener Celja odločil, da priložnost v golu da tudi drugemu vratarju, #30 Jaki Gajšku.
Zadnje dejanje 2. tretjine je bila izključitev na celjski strani igralca #17 Gala Sodje Zalokarja.
Tretja tretjina je postregla s kupom izključitev: – v 48. minuti igralec Vojvodine, #22 Aleksandar Danji, – v 51. minuri igralec Vojvodine, #44 Nemanja Vučurević (2min + 10min disciplinska kazen)
Za prekinitev izključitev in prvi gol nasprotnika je v 58. minuti poskrbel igralec #25 Bojan Đorđević (podala sta #11 Dušan Grković in #5 Srđan Marković).
V 58. minuti so se izključitve nadaljevale.
Najprej je na kazensko klop za 2 minuti sedel igralec Vojvodine #5 Srđan Marković.
Nekaj zadnjih sekund do konca tekme pa sta bila zaradi grobosti izključena pri ekipi Celja #33 Žan Flajs (2 min) in pri Vojvodini #7 Nikola Pušac (2min + 10min disciplinske kazni). V tem istem času je bil zaradi udarca s palico izključen tudi igralec #71 Miloš Pušac.
Tekma se je zaključila z zmago Celja in končnim rezultatom 5:1. Ekipa HK LedX Celje si je tako prislužila 1. mesto rednega dela na lestvici lige IHL.