IHL: HK LedX CELJE : HDD Sij Acroni JESENICE – Celje, 22. 10. 2022

Druga domača tekma lige IHL je gostila nasprotnike iz Jesenic.
V golu sta začela #81 Jakob Brandner in #30 Urban Avsenik.
V prvi tretjini nismo bili priča zadetkom, sta pa bili 2 izključitvi: ena na strani gostujoče ekipe igralca #15 Marka Sojerja, druga pa na strani Celja, igralca #24 Srdjana Subotića.
Druga tretjina se je začela z zadetkom jeseničanov. Za vodstvo 0:1 je zadel #10 Jaša Jenko na podajo #6 Nik Širovnik in #77 Aljoša Pretnar.
V 36. minuti je sledila izključitev celjskega napadalca #91 Roka Kolarja in igralca na strani Jesenic, #69 Miha Oblaka.
Tretja tretjina pa se je začela z golom gomačih. Za izenačenje na 1:1 je zadel #9 Jure Sotlar, podala sta #33 Žan Flajs in #11 Nik Grahut.
Sledile so 3 izključitve: 1. na strani Celja: #8 Nik Kukovič 2. na strani Jesenic: #77 Aljoša Pretnar 3. na strani Jesenic: #55 Ahmet Jakupović
Za vodstvo Celja z 2:1 je zadel #11 Nik Grahut, podala sta mu #9 Jure Sotlar in #29 Jan Flajs.
Zadnjih 10 minut tekme so zaznamovali dve izključitvi, in sicer igralcev #8 Nik Kukovič (HK Celje) in #81 Juš Dobravec (HDD Jesenice) + 10 minut za Juša Dobravca zaradi nešportnega obnašanja.
Tekmo je dobila ekipa Celja z 2:1