DP: HK Triglav Kranj : HK LedX Celje – Kranj, 17. 9. 2022

Druga tekma v državnem prvenstvu je za člane HK LedX Celje bila v gosteh pri ekipi Triglava v Kranju.
V golu sta pričela prva vratarja obeh ekip, #30 Tomaž Trelc in #81 Jakob Brandner.
Kmalu po začetku igre je nastopila prva izključitev na strani Kranjčanov, igralca #43 Mihe Ahačiča za 2 minuti.
Prva dva zadetka smo videli v razmaku le slabih 3 minut, ko je pri domači ekipi na podajo #61 Martina Jazbeca in #5 Maja Bertonclja zadel #81 Luka Kuhar.
Tudi drugi zadetek je pripadal domači ekipi Kranja, in sicer je zadel #23 Anže Podrekar na podajo #14 Sebastjana Grošlja in #81 Luke Kuharja.
V 18. minuti je sledila še izključitev na strani Triglava, igralca #16 Petra Pavca, ki pa je gostujoča ekipa Celja ni izkoristila za zadetek nasprotnikove mreže.
Druga tretjina se je začela s kar tremi izključitvami igralcev #96 Stefan Bošković, #15 Ožbe Šlibar in ponovno #96 Stefan Bošković.
Celjani so eno izmed priložnosti odlično izkoristili za zadetek v 38. minuti, ko je na podajo #29 Jana Flajsa in #9 Jureta Sotlarja zadel #16 Mikus Mintautiškis.
Tudi tretja tretjina se je pričela z večimi izključitvami, najprej je na celjski strani za 2 minuti na kazensko klop sedel #18 Simon Brandner, nato pa so sledile kar 4 izključitve na strani Kranjčanov: #81 Luka Kuhar, #21 Krištof Potočnik, #30 Tomaž Trelc (vratar – kazen prestajal #9 Jan Pavlovič) ter #27 Enes Gorše.
Tako so Celjani imeli odlično priložnost v igri s kar dvema igralcema več, ki so jo dobro izkoristili z zadetkom #16 Mikusa Mintautiškega na podajo #11 Nika Grahuta in #10 Nejca Kastelica.
Izid je bil izenačen na 2:2, v zaključku tekme po rednem delu pa smo bili priča še 2 izključitvam na strani gostujoče ekipe Celja: #12 Denisa Golynskega in #21 Jakoba Bernarda.
Po rednem delu je bil rezultat tekme torej 2:2. Sledil je podaljšek – ta se je pričel z izključitvijo #14 Sebastjana Grošlja, ki je poleg 2 minutne kazni prejel še disciplinsko kazen (10 minut) in disciplinsko kazen igre (20 minut).
V 65. minuti smo dobili zmagovalca te tekme, za končni rezultat in zmago je za ekipo Kranja poskrbel #21 Krištof Potočnik.
Končni rezultat je bil 3:2* za ekipo Kranja.