DP: HK LedX CELJE : HDK MARIBOR – Celje, 10. 9. 2022

Prvi gol je padel v 5. minuti, ko je na podajo #88 Martina Steblovnika in #29 Jana Flajsa zadel #16 Mikus Mintautiškis.
Po izključitvi na strani Maribora, igralca #21 Jana Bizjaka je domače moštvo z igralcem več za 2:0 ponovno zadel #16 Mikus Mintautiškis, podala pa sta #11 Nik Grahut in #9 Jure Sotlar.
Tudi tretji zadetek je pripadal Celju v 11. minuti, na podajo #10 Nejca Kastelica in #12 Denisa Golynskega je zadel #91 Rok Kolar.
Za pečat prve tretjine je poskrbel kapetan celjske ekipe, #14 Miha Mercina.
Ob koncu prve tretjine je na strani Mariborčanov sledila menjava vratarja. #30 Omarja Ždralovića je zamenjal #1 Tine Popović.
Druga tretjina se je nadaljevala v celjskem zmagovalnem slogu. Na podajo #16 Mikusa Mintautiškega in #9 Jureta Sotlarja je v 21. minuti zadel #29 Jan Flajs.
Sledila je tudi menjava vratarjev na celjski strani: prvega vratarja #81 Jakoba Brandnerja je po njegovi odlični predstavi zamenjal drugi vratar #30 Jaka Gajšek.
Izključitve v 35. minuti na strani Mariborčanov, igralca #81 Nejca Bizjaka, domači igralci niso izkoristili za dodatno povišanje vodstva.
Že čez 6 minut je #81 Nejc Bizjak zaradi zavlačevanja igre ponovno sedel na kazensko klop za 2 minuti.
Gostujoča ekipa je prvič zadela v 46. minuti. Na podajo #19 Matjaža Jančiča je zadel #8 Žan Ljubič Urlep.
Sledila je ponovna izključitev na mariborski strani, igralca #7 Nejca Voha.
Z igralcem več je za 6:1 zadel #29 Jan Flajs, podala sta #9 Jure Sotlar in #91 Rok Kolar.
Zadnji gol tekme in s tem tudi končni rezultat 6:2 pa je postavila ekipa Maribora, in sicer je na podajo #24 Reneja Zernka gol zadel #68 Niko Nemeček.
Zadnja izključitev je bila na strani domače ekipe, igralca #60 Maksa J. Cekute.