O tekmi

V sredo, 17. novembra so naši hokejisti gostovali v hrvaški prestolnici pri ekipi KHL Zagreb. Pri Celjanih nista nastopila poškodovana Rok Leber in Niko Nemeček.

Ko se tekma v dvorani Velesejam še dobro ni začela, so naši hokejisti že vodili. Po lepi podaji razpoloženega Ogrizka, je prvenec v članski konkurenci dosegel Andraž Čuvan. Knezi so nadaljevali v ostrem ritmu, ki so ga Hrvati komaj dohajali. Do napake v ožji obrambi je prišlo v 12. minuti, kar je izkoristil najnevarnejši domači igralec Blagus in izenačil. Na odgovor celjskih hokejistov ni bilo potrebno čakati dolgo kajti 56 sekund kasneje je Ribič poskrbel za novo vodstvo 2:1.

Zadnjič na tekmi so Zagrebčani izenačili v 24. minuti. V nadaljevanju je prišla do izraza kvaliteta rumeno-modrih, ki so vodili do konca. Tekmo je z dvema zadetkoma v zadnjih trinajstih minutah zaključil Nejc Kastelic. Končni rezultat je bil 4:7. V soboto je na sporedu že nova domača tekma. V Celje prihaja Slavija (18.00).

DRŽAVNO PRVENSTVO
Sreda, 17. november 2016
KHL ZAGREB : HK ECE CELJE 4:7 (1:2, 1:1, 2:4)
Sodniki: Prezelj, Novak, Beganović
Strelci: 01:07 – 0:1 Čuvan (Ogrizek), 11:11 – 1:1 Blagus, 12:07 – 1:2 Ribič (Grahut Ž, Rakanović), 23:56 – 2:2 Stančič (Blagus, Kegalj), 37:19 – 2:3 Ogrizek (Grahut N.), 42:12 – 2:4 Zupanc M. (Kastelic), 45:01 – 3:4 Jarčov (Crnec), 45:31 – 3:5 Mercina (Kastelic, Ograjenšek), 46:02 – 4:5 Jačmenjak (Blagus), 47:18 – 4:6 Kastelic (Zupanc M., Ograjenšek), 56:20 – 4:7 Kastelic (Zupanc M., Ograjenšek).
Izključitve: 32 min ; 6 min
Streli na gol: 23 ; 41