Opozorilo

JFolder: :datoteke: Pot ni mapa. Pot: /home/repe02/domains/hk-celje.si/public_html/images/tekme/1_10_2016_Celje - HK_Medvescak

Obvestilo

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/tekme/1_10_2016_Celje - HK_Medvescak

O tekmi

V soboto je bila na sporedu tretja tekma celjske članske ekipe v letošnjem državnem prvenstvu. Po zmagi nad Zagrebom in Slavijo je tokrat v domači dvorani padel Medveščak.

Ko se tekma še dobro ni začela, je mariborska naveza Nemeček – Petek poskrbela za zgodnje vodstvo 1:0. Medvedi so bili sicer v podrejenem položaju, a so prihajali do strelov. Na začetku 12. minute se je zaradi udarca s palico na klop za kaznovane igralce usedel Nik Grahut, gostje pa so prek Kapetaniča poravnali izid. Prvi napad celjske ekipe, ki je dosegel 5 zadetkov, je prvič udaril v 18. minuti. Kombinirala sta Rakanović in Leber, plošček pa je za vratarja poslal Ogrizek. Vztrajni gosti so še pred koncem uvodne tretjine izenačili prek Šakiča. Razmerje v strelih v uvodni tretjini 14 – 17.

V drugi tretjini so naši hokejisti v modrih dresih povsem nadstreljali Zagrebčane (22-6). Aljaž Ogrizek je z drugim zaporednim zadetkom popeljal kneze v vodstvo 3:2 v 24. minuti. Sledila je napačna menjava na celjski strani, plošček je med menjavo zadel enega izmed Celjanov. Medvedi so uspešno zaključili še eno igro z igralcem več in izenačili na 3. Le minuto kasneje, so Celjani znova vodili. Zadel je Rakanović. Do konca tretjine so si domači hokejisti priigrali še nekaj lepih priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene.

Za vse zgrešene priložnosti so se knezi oddolžili v zadnjih desetih minutah tekme, ko so po vrsti zadeli Nemeček, Rakanović, Leber in Kastelic za zmago 8:3. Razmerje v strelih v zadnji tretjini je bilo 13-7. Naslednja tekma čaka naše hokejiste v soboto, 8. oktobra, ko v Celje prihaja Triglav.

DRŽAVNO PRVENSTVO
2.10.2016
HK ECE CELJE : KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 8:3 (2:2, 2:1, 4:0)
SODNIKI: Lešnjak, Javornik, Turk
STRELCI: 0:50 – 1:0 Nemeček (Petek), 12:04 – 1:1 Kapetanič (Jazbec, Oreščanin), 17:24 – 2:1 Ogrizek (Leber, Rakanović), 19:37 – 2:2 Šakič, 23:34 – 3:2 Ogrizek (Rakanović, Leber), 27:01 – 3:3 Jankovič (Šakič), 27:57 – 4:3 Rakanović (Ogrizek, Leber), 52:38 – 5:3 Nemeček (M. Zupanc, Senica), 57:57 – 6:3 Rakanović (Grahut Ž., Ogrizek), 58:51 – 7:3 Leber (Klavžar, Grahut N.), 59:04 – 8:3 Kastelic (Grahut Ž., Grahut N.)
IZKLJUČITVE: 32 minut – 45 minut
STRELI NA GOL: 48 – 30