O tekmi

Naši hokejisti so v četrtek zvečer prepričljivo slavili na drugi tekmi četrtfinala na Bledu in se uvrstili v polfinale državnega prvenstva. Nasprotnik v polfinalu bo ekipa Jesenic. Prva tekma na Gorenjskem bo v ponedeljek.

Knezi so krenili v tekmo zavzeto, z veliko borbe vendar sta v prvi tretjini blestela vratarja Jeram na celjski in Picelj na blejski strani. Slednji je klonil pol minute pred koncem uvodne tretjine. Po podaji Kastelica ga je premagal Davor Rakanović.

V 4. minuti drugega dela igre je izenačil Burazin. Sledilo je napetih 10 minut brez zadetkov vendar so ritem vseeno narekovali celjski hokejisti. Ob koncu 34. minute je nekdanji vratar Celja, Nejc Picelj le drugič klonil. Po podaji Klavžarja in Kastelica je zadel Ogrizek. Podobno kot prvo, so tudi drugo tretjino Celjani zaključili z zadetkom. Po preteku 10 minutne kazni se je na led vrnil prvi center, Davor Rakanović in 16 sekund pred koncem druge tretjine iz zelo težkega položaja povišal na 1:3.

Blejci se niso predali in v 5. minuti zadnjega dela igre znižali prek Bassaneseja na 2:3. Silovito je odgovoril Aljaž Ogrizek in dvakrat zadel do konca tretjine, za hat-trick in suvereno zmago 2:5.

DRŽAVNO PRVENSTVO

Četrtfinale, 2. tekma

HKMK BLED : HK ECE CELJE 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Strelci: 19:27 – 0:1 Rakanović (Kastelic), 23:46 – 1:1 Burazin (Novak), 33:57 – 1:2 Ogrizek (Kastelic, Klavžar), 39:44 – 1:3 Rakanović (Ribič), 44:48 – 2:3 Bassanese (Burazin), 48:45 – 2:4 Ogrizek, 55:15 – 2:5 Ogrizek.

Streli na gol: 37 – 63

Izključitve: 93 min – 20 min