O tekmi

V torek so naši hokejisti uspešno začeli boje v končnici državnega prvenstva. Četrtfinalni nasprotnik Bled, je na prvi tekmi padel s 6:5.

Knezi so podjetno odprli tekmo in narekovali visok ritem. Pri gostih je v prvi tretjini blestel vratar Nejc Picelj, ki je v uvodnem delu zbral 14 obramb. Prvi so mrežo zatresli Blejci prek Burazina v 7. minuti. Zadetek ni uspaval naših fantov, ki so še naprej napadali in streljali. V 17. minuti je plošček končno našel pot v mrežo. Po podaji Matica Zupanca in Nejca Kastelica je zadel Rok Klavžar. Razmerje v strelih v prvi tretjini je bilo 15:6.

Po minuti igre v drugi tretjini, so se Celjani znova veselili. Po strelu Rakanoviča je plošček v gol preusmeril Nik Grahut. Sledila je napaka v ožji obrambi, ki jo je s solo akcijo zaključil Andrej Židan in poravnal izid. V drugem delu druge tretjine so se domači s tremi zaporednimi zadetki zelo približali zmagi. Po vrsti so zadeli Rakanovič, Ogrizek in Leber.

A še enkrat se je pokazalo, da je končnica nepredvidljiva in da se hokej igra vseh 60 minut. Blejci so v tretji tretjini, v dobrih petih minutah kar trikrat zadeli, izenačili na 5. Borbeni knezi so vztrajali do konca, ubranili igro z igralcem več, vse skupaj pa je z odločilnim zadetkom v 59. minuti kronal Aljaž Ogrizek. Druga, morda že odločilna, tekma bo v četrtek na Bledu.

DRŽAVNO PRVENSTVO
Četrtfinale, prva tekma
HK ECE CELJE : HKMK BLED 6:5 (1:1, 4:1, 1:3)

Strelci: 06:23 – 0:1 Burazin (Bassanese, Jakopič), 16:14  - 1:1 Klavžar (Kastelic, Zupanc), 21:00 – 2:1 Grahut N. (Rakanovič), 23:07 – 2:2 Židan, 29:00 – 3:2 Rakanovič (Ribič), 39:15 – 4:2 Ogrizek (Zupanc), 39:34 – 5:2 Leber (Grahut Ž.), 43:22 – 5:3 Jakopič (Burazin), 47:02 – 5:4 Burazin (Bassanese), 48:34 – 5:5 Vodnjov (Novak), 58:14 Ogrizek (Kastelic).

Izključitve: 24 min ; 24 min